ČUVAJMO PRIRODU!ČUVAJMO SEBE!

Na Dan voda, 22. ožujka 2024., u suradnji s Općinom Veliki Bukovec učenicima drugih i trećih razreda naše škole organizirana je edukacija na temu pravilnog razvrstavanja otpada. Poučeni dosadašnjim iskustvom u svojim obiteljima i korisnim sadržajima u nastavi učenici su aktivno sudjelovali u razgovoru. Pokazali su dosta visoku razinu ekološke osviještenosti.  Dobili su još mnoge korisne informacije o načinima smanjenja otpada u kućanstvima te o važnosti reciklaže i očuvanju okoliša. Na praktičnim primjerima demonstrirano im je kako efikasno odlagati tetrapake i plastične boce te opasni otpad poput baterija. Učenici su dobili zanimljive brošure koje će ih podsjetiti na edukaciju te male kontejnere koji im mogu poslužiti za spremanje sitnih predmeta. Na kraju su svim sudionicima podijeljene diplome za uspješno sudjelovanje na ovoj zanimljivoj i korisnoj edukaciji.

Napisala: Štefanija Šarec