Djevojčice u STEM-u

Povodom Međunarodnog dana žena, 8.ožujke, naše učenice sudjelovale su u natjecanju „Djevojčice u STEM-u“. Ovaj projekt organizirale su kolegice i kolege Prve osnovne škole Ogulin i Osnovne škole Viktorovac iz Siska. Projekt se sastoji od tri dijela: ekipnog natjecanja iz kemije, biologije, fizike i matematike, ekipnog natjecanja iz informatike i eTwinning projekta.  Projekt je nastao sa željom da kod djevojčica sedmih i osmih razreda probudi ili produbi ljubav prema matematici i prirodnim znanostima te informatici, ali i da razvija kompetencije 21. stoljeća kao što su suradnja, kritičko mišljenje, kreativnost i komunikacija.

Dvije ekipe naših učenica natjecale su se u znanju iz kemije, biologije, fizike i matematike. Ekipa je brojala četiri člana – dvije učenice sedmog i dvije učenice osmog razreda.  Ekipa KUHAJ: Leona Triplat, Dolores Katana, Margareta Virag i Ana Vrbanić, pokazale su odlično znanje i sa 65 bodova bile 15-e od ukupno 192.ekipe te osvojile 6. mjesto. Ekipa DIZALO: Maja Marković, Hana Gložinić, Nives Cvetković i Nicole Štefanec sa 44 boda također su bile u gornjoj polovici i zauzele su 69. mjesto.

Čestitamo učenicama naše škole na sudjelovanju i postignutim rezultatima koji sigurno neće proći neopaženo.

Marina Rajh,
učiteljica matematike