Dan darovitih učenika

2011. godine prvi puta je obilježen Europski dan talentiranih i darovitih. Od tada se u školama 21. ožujka obilježava Dan darovitih učenika.

Obilježavanjem Dana darovitih učenika želi se senzibilizirati javnost o važnosti prepoznavanja darovite, kreativne i talentirane djece.

Darovitost je skup karakteristika koje, osim kognitivnih sposobnosti i osobina ličnosti, čine i specifične sposobnosti u različitim područjima i nastavnim predmetima (primjer: umjetničke sposobnosti, rukovodne, sportske, znanstvene i druge).

U našoj se školi već 7 godina obilježava Dan darovitih učenika i održava natjecanje u mozganju i rješavanju zagonetki i zanimljivih pitalica koje od nas očekuju drugačije razmišljanje, mozganje, traženje neočekivanih rješenja, rješavanje zamki i trikova.

I ove smo godine 21. ožujka obilježili Dan darovitih učenika i natjecanje za najbistrića škole. Najuspješniji učenik bio je učenik 7.b razreda – Saša Sačer te je proglašen najbistrićem škole za šk. godinu 2021./2022.

Čestitamo Saši i ostalim učenicima koji su sudjelovali na natjecanju za najbistrića škole!

Saša Sačer, 7.b razred – najbistrić škole za šk. god. 2021./2022.