Uvodna konferencija projekta energetske obnove zgrade OŠ Veliki Bukovec

U ponedjeljak 18. rujna 2017.godine u prostorijama Županijske palače održana je uvodna konferencija za EU projekt  “Energetska obnova zgrade Osnovne škole Veliki Bukovec na adresi Dravska ulica 42, Veliki Bukovec”

Konferenciji su prisustvovali zamjenik župana Tomislav Paljak, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Miroslav Huđek, načelnik Općine Veliki Bukovec Franjo Vrbanić, zamjenik načelnika Općine Mali Bukovec Slađan Mustač te ostali uzvanici.

Projektom će se smanjiti potrošnja energije u zgradi Osnovne škole Veliki Bukovec kroz provedbu aktivnosti energetske obnove što uključuje:

–          povećanje toplinske zaštite ovojnice zgrade,

–          zamjenu vanjske stolarije

–          ugradnju novog visokoučinkovitog sustava grijanjakonferencija

–          proizvodnju toplinske energije za potrebe grijanja iz OIE

–          zamjenu unutarnje rasvjete učinkovitijom

–          ugradnju fotonaponskih modula za proizvodnju električne energije iz OIE.

Ukupna vrijednost projekta – 5.463.319,98 HRK

Bespovratna sredstva iz Europskog fonda za regionalni razvoj u iznosu od 2.987.447,06 HRK (55,62%)

Razdoblje provedbe projekta (18 mjeseci) – od 01. veljače 2017. do 31. srpnja 2018. godine

Kontakt osoba za više informacija – Željka Marković-Bilić, ravnateljica OŠ Veliki Bukovec.