Večer matematike u OŠ Veliki Bukovec

U četvrtak, 3. prosinca 2015., u našoj se školi u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva po prvi put održala Večer matematike.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj projekta je popularizacija matematike i približavanje same znanosti učenicima već od prvog razreda osnovne škole. Prvi smo put sudjelovali u projektu i odazvalo se oko 200 učenika i roditelja s kojima je 15 učitelja marljivo radilo na otkrivanju matematičkih zanimljivosti. Važno je napomenuti da su na Večeri matematike sudjelovali i angažirali se svi učenici neovisno o njihovim ocjenama i uspjesima iz matematike.

Vjerujemo da je im je Večer matematike dokazala da matematika može biti zanimljiva i zabavna.

DSCF1598DSCF1600