Tjedan cjeloživotnog učenja 2011. u OŠ Veliki Bukovec

OŠ Veliki Bukovec ponovno se aktivno uključila u obilježavanje Tjedna cjeloživotnog učenja koji organizira Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Ovogodišnji se tjedan provodio od 8. do 15. rujna pod sloganom “A kako učiš ti?”.

Za učitelje, stručne suradnike, roditelje i sudionike iz lokalne zajednice organizirano je predavanje i radionica “Kako učiti u digitalnom svijetu”. Sudionici su razgovarali i uspoređivali različite načine i stilove učenja, naučili važnost zaštite privatnosti i osobnih podataka u digitalnom svijetu, a zatim naučeno primijenili u interaktivnoj radionici online suradnje i komunikacije tijekom koje su zajednički pripremali školski kurikulum.

Ravnateljica Terezija Šalamon istaknula je kako je kontinuirani rad na cjeloživotnom učenju učitelja, roditelja i učenika jedan od smjerova profesionalnog razvoja po kojima je velikobukovečka škola prepoznatljiva.

No Comments Yet