Predstavljen roman za djecu i mlade u sklopu projekta LORI

Prvi dan nakon drugog dijela zimskih praznika našu je školu posjetio fotograf i pisac Damir Hoyka. Književni susret održan je na tribinama školske dvorane sa svim učenicima od 4. do 7. razreda s kojima je podijelio svoje bogato životno i umjetničko znanje i iskustvo.

Ovom prilikom predstavio je svoju knjigu Uspon života koja je treći dio iz serijala Pustolovine Tizi Enili. Tizi i njezino društvo zabavnim pustolovinama čitatelje upoznaju sa znanstvenim činjenicama i potiču ih na učenje i stvaranje. Radnja čitateljima nudi ideje za nove načine učenja osmišljene kako bi učenje bilo zabavnije i poticajnije. Susret je bio interaktivan pa je gost postavljao učenicima razna pitanja o njihovim navikama učenja i stvaranja, a pritom im dijelio i korisne savjete o tome kako zavoljeti učenje, učiniti ga lakšim i zanimljivijim. U publici je bilo i učenika koji su knjigu već pročitali pa su i oni imali razna pitanja za autora. Neke je zanimalo što će se dogoditi u četvrtom dijelu, a on im je otkrio da ga je već napisao, ali započeo i s pisanjem petog dijela romana. Nadamo se da će knjige, kojih ima u našoj školskoj knjižnici, posuditi i pročitati što više školaraca, osobito oni koji smatraju da su im potrebne neke nove metode zabavnog učenja. Knjige su kupljene sredstvima iz projekta LORI.

Napisala: Marta Vrban