Maškare zavladale školom

U iščekivanju Valentinova 13. 2. obilježen je fašnik, pokladni utorak, koji predstavlja posljednje veselje prije razdoblja korizme.

Učenici su s veseljem dočekali taj dan u kojem se mogu maskirati u nekoga drugoga. Pokazali su kreativnost u odabiru maski, kostima, šminke i rekvizita kako bi šetnja školskim hodnicima tog dana bila osobito zanimljiva, šarena i vesela. Bilo je tu vještica, vila, Spidermana, Drakule, beba i pospanaca u pidžamama, sirena, vitezova, kauboja… Trećaši su sa svojom učiteljicom čak otišli na pohod u selo kako bi se sačuvao stari običaj. Mnogi su nestrpljivo čekali završetak nastave kako bi i oni mogli napraviti jedan krug po selu uz nadu da ih kod kuće čekaju tople fašničke krafne.

Napisala: Marta Vrban