3. kolo Croatian Makers lige

Dana 7. veljače učenici 3. i 4. razreda naše škole sudjelovali su na robotičkom natjecanju Croatian Makers lige u OŠ „Fran Koncelak“ Drnje.

Drugu godinu za redom naša škola sudjeluje u natjecanjima Croatian Makers lige. I ove godine natjecatelji su krenuli na put u OŠ „Fran Koncelak“ u Drnju kako bi sudjelovali u trećem kolu natjecanja uživo. Školu su predstavljali učenici Gabrijel Krušelj i Ivano Zdelar iz 4. a razreda, Teo Biškup iz 3.b razreda i učenica Lori Triplat iz 3. a razreda.

Zadatak je bio programirati robota da svijetli, prati crnu i bijelu liniju, prepozna prepreku te da svira. Iako smo tek u počecima usvajanja gradiva, učenici su uspješno izvršili dio traženog. Zadatak je bio težak i kompleksan te je izazvao pomalo stresa i nervoze, no usprkos tome učenici su se kućama vratili veseli jer su stekli nova iskustva i znanja, a bogatiji su i za nova poznanstva.

Napisala: Marija Pokos Lukinec, učiteljica informatike