Uspješan nastup Malih čuvarica baštine

Krajem studenoga u Ludbregu je održan Festival kajkavske komedije posvećen amaterskom stvaralaštvu i amaterskim glumačkim družinama koje njeguju kajkavsku komediju, a koji se održava u sklopu dugogodišnje manifestacije Dani Mladena Kerstnera.

U nedjelju, 26. 11., posljednjeg dana festivala, na pozornicu su stupile i učenice naše škole, točnije Franka Panić i Katja Blatarić iz 3. razreda i Ana Strbad i Hana Varvir iz 4. razreda. Male čuvarice baštine izvele su predstavu pod naslovom Zlevanka prema tekstu Ane Kraljević, a koji je priredila njihova voditeljica, učiteljica Štefanija Šarec. Utjelovivši likove susjeda Štefe, Ifke, Mice i Jule nasmijale su publiku te, osim na naš dragi stari kajkavski govor, podsjetile nas na važnost dobrosusjedskih odnosa. Bravo za učenice koje su hrabro stale na pozornicu uz bok starijim i iskusnijim glumcima te pokazale svoje glumačke sposobnosti pred punom dvoranom.

Napisala:   Marta Vrban