Lorijevci na radionicama u MEV-u

U subotu, 30. rujna 2023. godine, učenici OŠ Veliki Bukovec u društvu kolega iz osnovnih škola Sveti Đurđ i Ludbreg posjetili su Međimursko veleučilište u Čakovcu. Domaćini su nas zadivili gostoprimstvom i sadržajima koje su za nas pripremili: topla riječ dobrodošlice, poklončić za svakog od nas te radionice i prezentacije inovativnih i interaktivnih sadržaja na temu popularizacije STEM-a. Učenici su imali priliku sudjelovati u eksperimentima i radionicama vezanim uz inženjerstvo, elektrotehniku, virtualno okruženje, računalnu animaciju, svojstva i primjenu polimera i druga područja, a za sve sadržaje pokazali su velik interes i motivaciju za sudjelovanjem.

Pred odlazak kućama učenici su još proučili edukativne sadržaje u parku veleučilišta gdje su ponovili Pitagorin poučak, kretanje zvuka kroz prostor, zabavili se optičkim iluzijama. Tko bi rekao da znanost može biti tako zabavna? Vrijeme je proletjelo u učenju kroz eksperimente, a učenici su ponijeli sa sobom vrijedan dar – STEM znanja i vještine.

Daliborka Vuković str.sur.

Kako slike govore više od riječi, pogledajte galeriju: