Radionice uz LORI

Ove školske godine učenici sedmih razreda su tijekom rujna imali priliku sudjelovati na zanimljivim radionicama virtualne i proširene stvarnosti u sklopu projekta „Regionalni znanstveni centar za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području“, akronim LORI.

Učenici su dobili uvid u svijet virtualne stvarnosti (VR) i proširene stvarnosti (AR). Također su saznali koja je razlika između ove dvije tehnologije. U virtualnoj stvarnosti korisnik potpuno uranja u digitalno okruženje, a u proširenoj stvarnosti digitalni elementi preklapaju sa stvarnim svijetom.

Učenici su isprobali VR i AR uređaje te naučili kako tehnologiju mogu koristiti ne samo za igru, već i za učenje.

Ova radionica učenike je uvela u svijet inovacije i tehnološkog napretka te proširila znanje o suvremenim tehnologijama.