54. Zbor malih pjesnika u Zlataru

Na festival dječje kajkavske poezije koji je sastavni dio kulturne manifestacije Dani kajkavske riječi ove je godine pristiglo 318 pjesama iz 56 škola s područja Krapinsko-zagorske, Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke, Karlovačke, Primorsko-goranske i Zagrebačke županije te Grada Zagreba.

Prosudbena komisija u sastavu prof. Željka Horvat-Vukelja, prof. Ivančica Tomorad i dipl. oec. Gordana Valjak odabrala je za nastup na Zboru u Zlataru i tisak u zbirci 63 pjesme, 62 autora iz 51 škole. Svečanost je održana zadnjega dana rujna, a svojim su nas nastupom predstavljali Roko Zelčić, učenik 7. razreda, sa svojom pjesmom Špračka (voditeljica Marina Zember) i Nives Cvetković, učenica 8. razreda, sa svojom pjesmom Princ ili konj? (voditeljica Marta Vrban). Čestitamo učenicima na uspjehu te im želimo da nastave u pjesmi njegovati naš dragi kaj!

Napisala: Marta Vrban