LORI – radionice u školi

Radionice virtualne stvarnosti u STEM-u, provedene od strane Međimurskog veleučilišta u Čakovcu, pružile su vrijedno iskustvo učenicima i učiteljima STEM područja. Voditelji radionica bili su zanimljivi, stručni i pristupačni, stvorili su ugodnu radnu atmosferu.

Učenicima su radionice bile zabavne, zanimljive i voljeli bi da takav oblik radionica postane dio redovne nastave jer bi bolje razumjeli gradivo i lakše  pamtili.

Poučavanja učenike uz pomoć virtualne stvarnosti  može ih potaknuti na interaktivno učenje, istraživanje i primjenu koncepta u stvarnom svijetu. Također omogućava pristup mjestima koja su fizički nedostupna ili opasna kao što su naprimjer istraživanja u svemiru, istraživanje podvodnih ekosustava, polarna područja ili simulacije opasnih laboratorijskih eksperimenata.

Kao učiteljica STEM područja mislim kako radionice ovog tipa mogu doprinijeti razvoju ključnih vještina potrebnih za uspješnu karijeru u STEM disciplinama.

Manuela Valek Koren, učiteljica prirode, biologije i kemije