Dani kruha

Tradicionalno obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje ove je godine održano 11. listopada u školskom holu za vrijeme 6. sata.

Prigodni program predvodili su učenici 3. razreda sa svojim učiteljicama koji su nas recitacijama i pjesmom podsjetili na zahvalnost za sve darove prirode koje svakodnevno primamo, a za mnoge od njih potrebno je puno truda prije nego što stignu za naš stol. Župnik Josip Vidović podsjetio nas je da nemaju sva djeca u svijetu privilegiju da svakodnevno jedu kruh i slične poslastice, zato smo u zajedničkoj molitvi zahvalili za sve plodove kojima je blagoslovljen naš kraj. Na kraju je župnik blagoslovio kruh i sve prisutne, a učenice su košaru s komadićima kruha nosile od razreda do razreda kako bi svatko okusio komadić blagoslovljenog kruha. Priredbu je upotpunila prekrasna izložba plodova i pekarskih proizvoda u bojama i mirisima jeseni.

Napisala: Marta Vrban