Studijsko putovanje učitelja – Bodø

U sklopu projekta LORI partneri su prvi put sudjelovali na studijskom putovanju i to u samo središte norveške partnerske organizacije First Scandinavia – Bodø. Cilj studijskog posjeta bila je razmjena znanja i iskustva s norveškim partnerom u vezi implementacije koncepta Newton soba u naš Regionalni STEM centar, prijenos znanja s norveškim školama i Newton učiteljima koji već dugi niz godina rade u Newton sobama.

Osim toga, First Scandinavia omogućila je svim partnerima rad na Newton modulima kako bi stekli osobno iskustvo i doživljaj rada s modulima, što se posebno dojmilo učitelje koji će raditi u budućem STEM centru. Posebni doživljaj kod učitelja izazvao je aviosimulator kojeg su učitelji prepoznali kao najinovativnije rješenje koje će biti implementirano u sklopu izvanškolskih aktivnosti u Hrvatskoj. Aviosimulator je povezan s modulom Up in the air with numbers, a osim toga učitelji su još radili i na dva druga modula – We explore energy i Robots and circumference. Navedeni moduli bit će implementirani i u budućem STEM centru te su ovim putem učitelji imali priliku upoznati se sa sadržajem modula, radnim zadacima i na licu mjesta vidjeli njihovu implementaciju.

S obzirom da slika govori više od tisuću riječi, u našoj galeriji možete pogledati fotografije sa studijskog posjeta.