Njegujemo svoj kaj i u susjednim županijama

Dvojica učenika naše škole svojim su se kajkavskim pjesmama predstavili na literarnim natječajima u susjednim županijama. Učenik 5. b razreda David Mađarić primio je pohvalu za svoj rad Franov den na međimurskom natječaju „Florijan i ja“. Zadatak natječaja bio je napisati šaljivu pjesmu po uzoru na pjesme Florijana Andrašeca koje je posvećivao svom prijatelju Jendraškinom Iveku, tzv. međimurskom Antuntunu. David je inspiraciju za svoju pjesmu pronašao u razrednom prijatelju Franu. Učenik 7. a razreda Jakov Golec primio je priznanje za svoj rad (Polu)finale kojim je sudjelovao na križevačkom natječaju „Stjepan Kranjčić“. Riječ je o jedinom natječaju za duhovno književno stvaralaštvo na nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj za djecu osnovnih škola, a tema ovogodišnjeg natječaja bila je domoljublje. U svojoj je pjesmi na šaljiv način iznio doživljaje koji su se nizali u jeku Svjetskog prvenstva u nogometu 2022. godine. Ponosni smo na učenike koji rado njeguju svoj zavičajni govor i u literarnom stvaralaštvu te uspješno pronalaze pjesničku inspiraciju u svakodnevnim bliskim temama.

napisala: Marta Vrban