Edukacija o civilnoj zaštiti

U 2.a razredu naše škole realizirana je 10. ožujka 2023. godine preventivna aktivnost civilne zaštite koju provodi Područni odjel civilne zaštite Varaždinske županije.  Gospodin Nedjeljko Kučej održao je učenicima predavanje u prisutnosti Slađane Špikić Jagodić, više savjetnice za koordinaciju djelovanja civilne zaštite. Na način primjeren njihovoj dobi, učenici su upoznati s osnovnim načelima ponašanja u slučaju izvanrednih situacija (elementarnih nepogoda, potresa, požara), s jedinstvenim europskim brojem za hitne službe 112 te službama u sustavu civilne zaštite: vatrogasci, policija, hitna medicinska pomoć i hrvatska gorska služba spašavanja. Po završetku edukacije, učenici su shvatili važnost ovakvih preventivnih aktivnosti, uz želju da do izvanrednih događaja uopće ne dođe.

Napisala:  Štefanija Šarec