Festival matematike 2019.

I ove godine 25.04. učenici naše škole sudjelovali su na 5. Festivalu matematike u Varaždinu  kojemu je bio cilj promicanje i popularizacije matematike, poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti, kreativnosti, stvaralaštva i inovativnosti. Organizatori festivala, Varaždinska županija i Centar izvrsnosti iz matematike  u suradnji sa županijskim stručnim vijećima učitelja/nastavnika matematike osnovnih i srednjih škola te učitelja razredne nastave,  potrudili su se da sve prođe u najboljem redu. Tema ovogodišnjeg  festivala bila je Turizam Varaždinske županije. Festival se odvijao prema predviđenom planu i programu:

• Otvorenje i prigodni program
  • Ekipno natjecanje za sve učenike osnovnih i srednjih škola
  • Pojedinačno natjecanje učenika od 3.razreda osnovne škole do  4.razreda srednje škole
  • Izložba matematičkih bilježnica, plakata, modela i maketa
  • Prezentacije projekata i istraživačkih radova
  • Predavanja za mentore
  • Radionice za učenike
  • Proglašenje pobjednika i podjela nagrada – medalje, pehari, diplome

Naši učenici su se natjecali ekipno i pojedinačno. Postigli su zadovoljavajuće rezultate, prisustvovali na radionicama, družili se i stjecali nova iskustva.

Učenike su na festival pratile učiteljice Mihaela Kos Grabar i Marina Rajh.

Čestitke svi učenicima-sudionicima festivala koji predstavljaju našu školu na ovakvim natjecanjima te svaki put dokazuju i pokazuju svoje znanje i vještine.

1. razred pojedinačno: Nives Cvetković 45. mjesto od 69 učenika
  2. razred pojedinačno: Saša Sačer 59. mjesto od 75 učenika

Melani Vnučec    68. mjesto od 75 učenika

Marta Kovaček      69. mjesto od 75 učenika

ŠPANCIRERI   3 i 4 razred

Bukovčani 1 Margareta Virag, Branimir Šalamon,

Karlo Delić, Damjan Virag

26.      (od 55.)

HUSARI  5 i 6 razredi

Naziv ekipe Članovi ekipe Mjesto
Bukovčani 2  Natali Delić ,Iva Osivnik, Leona Burić Orehovec, Goran Gomaz 22.      (od 61.)
Bukovčani 3 Tena Maria Mesarić, Ena Triplat, Paula Kovaček, Karla Stankir 26.      (od 61.)

PURGARI  7 i 8 razredi

Naziv ekipe Članovi ekipe Mjesto
Bukovčani 5  Tin Đuranec, Ivan Friščić, Dorijan Jakopčin,  David Šarec 14.    (od 48.)
Bukovčani 6 Ana Šercer, Tomislav Tkalčec, Filip Horvat, Patrik Ahmetović 22.    (od 48.)
Bukovčani 4 Ena Šalamon, Magdalena Jantolek, Fran Varvir, Dominik Virag 41.    (od 48.)

Marina Rajh,

učiteljica matematike