Preventivne aktivnosti nacionalnog projekta „Živim život bez nasilja!”

U organizaciji Policijske uprave varaždinske, Policijske postaje Ludbreg 11. i 12.10.2018. u našoj su školi održana predavanja o prevenciji nasilja za učenike sedmih i osmih razreda.

Vijeća za prevenciju kriminaliteta općina Martijanec, Sveti Đurđ, Mali i Veliki Bukovec omogućila su sedmašima i osmašima iz triju škola i dolazak na kazališnu predstavu “Nasilje, za nasilje nema opravdanja!” koja je 15.10.2018. održana u ludbreškoj kino-dvorani.

“Senzibilizacija i edukacija kroz spomenute preventivne aktivnosti osmišljene su na moderan i učenicima prihvatljiv način, s ciljem suzbijanja nasilja nad ženama, nasilja u obitelji, nasilja među mladima te izgradnji kulture nenasilja i tolerancije”, poručuju iz Policijske uprave varaždinske te napominju da je važno je razvijati spremnost učenika da ne postanu žrtve nasilja, da govore o nasilju i da nasilje prijavljuju.