Kontakt

Adresa:
Veliki Bukovec, Dravska 42
42 231 Mali Bukovec

tel: +385 42 840 224
fax: +385 42 840 224
e-mail: ured@os-bukovec.hr

Arhiva vijesti

Super doručak – moj najbolji izbor

Osnovna škola Veliki Bukovec uključena je u projekt „Super doručak – moj najbolji izbor“, zajedno sa svim osnovnim školama Varaždinske županije. Cilj projekta je osvijestiti važnost pravilne prehrane kroz uvođenje zdravih namirnica u školske jelovnike, a poseban naglasak stavljen je na važnost zdravog doručka.

Projekt se od prošlog tjedna provodi u našoj školi, a osmislili su ga profesori savjetnici dipl. ing. prehrambene tehnologije Davor Hostić i Anita Car, vođeni Nacionalnim smjernicama za prehranu djece u osnovnim školama koje je propisalo Ministarstvo zdravstva Republike Hrvatske.

Prehrana ima veliki utjecaj na zdravlje svakog pojedinca tijekom cijelog života, a kod djece izravno utječe na njihov pravilan rast i razvoj te uspješnost učenja.