Planinarska grupa na Ravnoj gori

Dana 27. siječnja zaputili smo se na Ravnu goru i u Trakošćan s učiteljicom Ivančicom Jež koja vodi Planinarsku grupu. Polazak je bio u 7.30 sati ispred škole.

U vožnji u trajanu od jedan sat uživali smo u pogledu na prirodu iz autobusa. Kada smo stigli na odredište, pješačili smo do planinarskog doma. Putem smo obrađivali teme Planinarske škole za pomladak.

Uspevši se na vrh, uslijedilo je druženje. Oni najhrabriji penjali su se na vidikovac, ali nisu mogli ništa vidjeti zbog magle. U 13.00 sati krenuli smo pješice prema Trakošćanu. Za jedan sat stigli smo tamo pa se malo odmorili i ručali. Zatim smo obišli jezero.

Bio je ovo još jedan lijep i uzbudljiv izlet te s velikim nestrpljenjem očekujemo sljedeće planinarenje i nove izazove.

Larisa Bendelja, 5.a