Kontakt

Adresa:
Veliki Bukovec, Dravska 42
42 231 Mali Bukovec

tel: +385 42 840 224
fax: +385 42 840 224
e-mail: ured@os-bukovec.hr

Arhiva vijesti

Digitalna revolucija

Revolucija, ali STEM revolucija, nije zaobišla našu školu. Prijavili smo se na Javni poziv za sudjelovanje osnovnih škola u projektu ProMikro kojem je cilj uvođenje digitalne pismenosti u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala.

Projekt ProMikro provodi CARNet u suradnji s Institutom za razvoj i inovativnost mladih – IRIM, a uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Projekt se provodi u dvije faze. U prvoj, učitelj Dado Gres i Jurica Potnar, prošli su edukaciju za korištenje i primjenu micro:bitova u nastavi, a u drugoj  fazi dijele se micro:bitovi učenicima 6. razreda.

U našoj školi razrednici Sanja Ivačić i Roman Sović podijelili su micro:bitove na roditeljskom sastanku roditeljima naših šestaša. Učenici će micro:bitove koristiti do kraja školske godine, a onda će ih vratiti kako bi ih naslijedila sljedeća digitalna generacija :-).

Gordana Lohajner, dipl. inf.