Kontakt

Adresa:
Veliki Bukovec, Dravska 42
42 231 Mali Bukovec

tel: +385 42 840 224
fax: +385 42 840 224
e-mail: ured@os-bukovec.hr

Arhiva vijesti

Večer matematike

ZABAVNA STRANA MATEMATIKE

Dana 1. prosinca 2016. godine u našoj je školi drugu godinu za redom održana Večer matematike.

Organizator je Hrvatsko matematičko društvo, a u projekt se uključilo mnogo škola i vrtića diljem Republike Hrvatske. Večer matematike potiče izgradnju pozitivnog stava prema matematici.

Sudjelovanjem u takvim aktivnostima često se otkriva zaboravljena – zabavna strana matematike i stvaraju se nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te time dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Manifestacija je službeno započela u 17:30 sati. Učenici su se imali priliku zabaviti kartama, domino kockama, mnogim logičkim zadacima i različitim drugim igrama koje je pripremila učiteljica Marina Rajh. U večeri su sudjelovali brojni roditelji, bake, djedovi, braća i ostali članovi obitelji. U rješavanju zadataka pomagali su im učitelji i drugi djelatnici naše škole.

U 19:30 sati svi su otišli kućama sa širokim osmjehom na licu, sa zahvalnicama i zadovoljni što su večer proveli posvetivši se matematici.

 

Novinarska grupa OŠ Veliki Bukovec