Tableti i interaktivna ploča

OŠ Veliki Bukovec nositelj je projekta “Sigurnost djece na internetu” koji se provodi do prosinca 2014. godine. Partneri su OŠ “Mato Lovrak” iz Nove Gradiške, OŠ Popovača iz Popovače, OŠ “Gripe” iz Splita i OŠ “Mladost” iz Osijeka.
Projekt se bavi razvijanjem i primjenom dijela školskog kurikuluma o sigurnosti djece na internetu u sklopu Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (HKO) te podizanjem razine svijesti učenika, učitelja, roditelja i javnosti za pitanja koja se odnose na dječju sigurnost online u sinergiji s politikama Europske unije.
Ciljevi projekta su:
• razvoj školskog kurikuluma temeljenog na ishodima učenja o području sigurnosti djece na internetu,
• razvoj i provedbu popratnog pedagoškog modela za učenje usmjereno na učenika,
• poboljšavanje obrazovnih vještina i stručnosti učitelja za poučavanje usmjereno k učenicima,
• poboljšavanje digitalne kompetencije učenika i razvijanje kritičkog stava prema odgovornoj uporabi IKT-a.

U sklopu projekta svaka škola opremljenja je mobilnim okruženjem za učenje koje se sastoji od interaktivne ploče i kompleta tableta. Početkom veljače učenici su isprobali svu opremu i vidno oduševljeni prihvatili nove tehnološke mogućnosti za učenje i zabavu.
Kako je izgledalo u učionici pogledajte na slikama u nastavku.

Više slika