Terenska nastava za znatiželjne učenike

Dio učenika naše škole 26. rujna zajedno s učenicima iz OŠ Ludbreg i OŠ Sveti Đurđ sudjelovao je na terenskoj nastavi u sklopu projekta Regionalni znanstveni centar za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području – LORI. Posjetili su novootvoreni Nikola Tesla Experience Center Karlovac, a zatim i Memorijalni muzej „Nikola Tesla“ u njegovu rodnom Smiljanu. Na taj su se način upoznali s Teslinim životom i njegovim važnim izumima.

30. rujna učenici su ponovno bili na terenskoj nastavu, ovog puta malo bliže – u Čakovcu. Na Međimurskom veleučilištu imali su priliku sudjelovati u radionicama vezanim za inženjerstvo, elektrotehniku, mehaniku, termotehniku, tehnologiju građenja, mehaniku automobila i druga područja. Bio je to svakako edukativan tjedan za učenike koji su pronašli interes u STEM području.

Napisala: Marta Vrban