Naboj Junior

Ovo se natjecanje 25. studenoga od 10:00 do 12:00 sati prvi put održalo u Hrvatskoj, dok se u drugim zemljama, Slovačkoj, Češkoj, Poljskoj, Francuskoj, Nizozemskoj i Španjolskoj, održava već niz godina. Riječ je o ekipnom natjecanju iz matematike i fizike za učenike osnovnih škola, a sastoji se od kreativnih i logičkih zadataka koje online, dakle iz vlastite škole, rješava ekipa od najviše 4 člana.

Ekipu naše škole činili su učenici 8. a razreda koje je prijavila učiteljica matematike Marina Rajh, a to su: Leona Triplat, Maja Marković, Dolores Katana i Damjan Virag. U 120 minuta pokazali su svoje individualne sposobnosti i mogućnosti, ali je rezultat ovisio i o njihovoj suradnji. Od 130 ekipa na razini Hrvatske osvojili su 34. mjesto. Čestitamo!

Kako je cilj ovog natjecanja jačati kreativno i logičko razmišljanje, zabaviti natjecatelje, ukazati na ljepote matematike i prirodnih znanosti, nadamo se da će se još niz godina održavati u našoj školi.