Epidemiološke mjere – nošenje maski za lice

Tijekom nastave u razredima maske nisu obavezne za učenike i djelatnike, ali ih i učenici i djelatnici mogu i dalje nositi ako smatraju da su im potrebne (preporučuje se daljnje nošenje maski svim učenicima i djelatnicima s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti COVID-19).

Nošenje maski je obavezno tijekom prolaska i boravka u zajedničkim prostorijama te u javnom i organiziranom prijevozu.

Mjere za borbu protiv epidemije su i dalje na snazi pa vas molimo da u školu, prema uputama epidemiologa, ne šaljete učenike koji imaju simptome bolesti:

• povišena tjelesna temperatura (ispod pazuha veća od 37,2)
  • simptomi respiratorne bolesti: kašalj, teškoće u disanju, grlobolja
  • poremećaj osjeta njuha i okusa
  • gastrointestinalne smetnje (proljev, povraćanje i bol u trbuhu, posebno u manje djece)
  • curenje iz nosa
  • glavobolja
  • umor

Djeca/učenici sa znakovima svih drugih zaraznih bolesti koje se prenose uobičajenim socijalnim kontaktom također ne dolaze u ustanovu.

Budimo odgovorni prema sebi i drugima.