Dani Zlate Brzeske

Roko Zelčić

6. ožujka 2020. u Velikom je Bukovcu održana završna svečanost 1. književnog natječaja „Zavičaj uz rijeku Dravu“ u kojemu su sudjelovali učenici osnovnih škola podravsko-međimurskog kraja. U javnom izvođenju najboljih pjesama sudjelovali su učenici iz OŠ Donja Dubrava, OŠ Legrad, OŠ Ludbreg, OŠ Martijanec, OŠ Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec, OŠ Sveti Đurđ i OŠ Veliki Bukovec. Izvedene su 22 pjesme koje je odabralo povjerenstvo u sastavu: Jasminka Vugrinec, Martina Hrkač, Marta Vrban i Mladen Levak.

Prvo mjesto podijelile su učenice Sinita Blatarić iz OŠ Velliki Bukovec i Zara Bilić iz OŠ Ludbreg. Učenici Roko Zelčić i Hrvoje Ivančić također su dobili nagrade za uspješne radove, a Roko Zelčić i nagradu publike za najbolje interpretiranu pjesmu. Općina Veliki Bukovec dodijelila je posebnu nagradu za rad o Velikom Bukovcu učenici Dei Busija iz OŠ Ludbreg.

U prostoru društvenog doma bila je upriličena i likovna izložba „Četiri bukovečke dame“  – radovi slikarica s područja općina Mali i Veliki Bukovec: Larise Kovaček, Petre Stankir, Claudije Kuzmić i Kristinke Klarić.

Ugodno druženje glazbeno su popratili zbor i orkestar OŠ Veliki Bukovec uz vodstvo Igora Jakupeca te Mali folklor OŠ Veliki Bukovec sa solisticom Larisom Lovrek uz vodstvo Štefanije Šarec. Voditelji priredbe bili su Jelena Ledinkoi Mateo Geč.

Organizator manifestacije bila je udruga Vendi, pokrovitelji Općina Veliki Bukovec, Općina Mali Bukovec i Općina Đelekovec, medijski pokrovitelj Radio Ludbreg, a suorganizatori OŠ Veliki Bukovec, OŠ Donja Dubrava, Udruga žena Veliki Bukovec i Udruga žena Đelekovec.

Sinita Blatarić

Tak te imam rada

Smeje mi se, namigovle

jezika mi plozi!

Unda mi se podsmehovle

i figu mi frišku kože.

Sončeko moj kraj budi.

Z daleka potuvle,

hrči, šumi, kopiče se.

Zdena, fletna je

dojde, dide, stone.

Drovica pre mej živi.

Po mojem vrtu pleše,

čez moja polja beži,

v žitu se mojem skrivle

i šume kosma moje.

Vetrek v mojem kraju spi.

Popevka žveni, grmi,

popevleju tiči moji,

popevleju v trsju mojem.

Grozdekam, đunđam mojam,

moja Podravina diši.

Šulja se, požmerkova

srom ga je joko.

Bledi je, posponi

za oblak se skril.

Noć je, Podravina moja spi.