Kontakt

Adresa:
Veliki Bukovec, Dravska 42
42 231 Mali Bukovec

tel: +385 42 840 224
fax: +385 42 840 224
e-mail: ured@os-bukovec.hr

Arhiva vijesti

Večer matematike

U četvrtak, 5. 12. 2019., u našoj se školi u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva  i učiteljica matematike naše škole održala  Večer matematike.
Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.
Cilj projekta je popularizacija matematike i približavanje same znanosti učenicima već od prvog razreda osnovne škole. Odazvalo se oko 120 učenika i 50 roditelja s kojima je 12 učitelja marljivo radilo na otkrivanju matematičkih zanimljivosti. Važno je napomenuti da su na Večeri matematike sudjelovali i angažirali se svi učenici neovisno o njihovim ocjenama i uspjesima iz matematike.
Vjerujemo da je im je Večer matematike dokazala da matematika može biti zanimljiva i zabavna.