Obilježen Međunarodni dan starijih osoba

U Hrvatskoj i svijetu dana 1. listopada obilježava se Međunarodni dan starijih osoba koji je Glavna Skupština Ujedinjenih naroda proglasila 14. prosinca 1990. želeći pokazati da su starije osobe važni članovi društva i potaknuti zemlje svijeta da im omoguće uključivanje u zajednicu sukladno njihovim intelektualnim i fizičkim mogućnostima. Riječ je o danu koji nas podsjeća na činjenicu da je starenje nezaobilazan dio svakog životnog ciklusa koji sa sobom nosi teškoće, ali i radosne trenutke. Takvom radosnom trenutku doprinijeli su i učenici naše škole. Naime, povodom Međunarodnog dana starijih osoba Udruga umirovljenika Općine Mali Bukovec organizirala je 11. 10.2015. godine svečanost i veselo druženje umirovljenika i njihovih gostiju. U programu svečanosti umirovljenici su se iskazali kao dobri pjesnici, glumci i pjevači. Čestitke povodom Dana starijih osoba umirovljenicima su uručili i učenici trećih razreda OŠ Veliki Bukovec, a najstarija ženska i muška osoba dobila je prigodan poklon.