2. mjesto na regionalnom

Silvija Šarec, Marta Markulinčić i Ana Harambaša osvojile su 2. mjesto na regionalnom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“ pod vodstvom Marinke Mlinarić, diplomirane knjižničarke.

Cilj ovog natjecanja je potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem i s kritičkim osvrtom, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje. Time se potiče učenike na timski rad, individualni napor, na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena. Jednom riječju, učenik se priprema za cjeloživotno učenje.

Natječe se ekipno, svaki član ekipe individualno rješava pitanja u pisanom obliku, a zatim se njihovi bodovi zbrajaju s bodovima drugih članova ekipe.

Pitanja su se odnosila na četiri dječja kriminalistička romana hrvatskih pisaca:

1. “Petlja”, Pavao Pavličić,
  2. “Zagonetno pismo”, Zlatko Krilić,
  3. “Balkanska mafija”, Dubravko Jelačić-Bužimski
  4.  “Krađa u galeriji”, Ante Gardaš.

Osim toga, učenici su morali znati detalje iz književnikovog života i rada te što je kriminalistički roman i koje su njegove karakteristike.