“Seoska škola s europskim štihom”

U četvrtak, 9. svibnja, našu školu posjetio je ministar znanosti, obrazovanja i sporta dr. sc. Željko Jovanović. Cilj posjeta ovom dijelu Hrvatske je  prisustvovati  prvom  upisu učenika 8. razreda u srednjoškolske obrazovne programe pomoću sustava e-upisa. Radi se o jedinstvenom projektu gdje se učenici samo jednim klikom miša bilo iz svog doma, bilo iz škole, mogu prijaviti u obrazovne programe diljem lijepe naše.

Ministra su dočekali učenici prvih i trećih razreda, uz prigodnu dobrodošlicu koju mu je poželjela učenica Angela Mesarić, a potom  su razgledali školski prostor. Ravnateljica Terezija Šalamon, zamjenica Lidija Kralj  i djelatnici škole predstavili su ministru školske projekte i aktivnosti: školsku zadrugu, eko projekte, međunarodne i EU projekte, izborna nastava informatike, rad s učenicima s posebnim potrebama. Ministar je pohvalio naša dostignuća, izjavivši kako smo “seoska škola s europskim štihom” te najavio nadogradnju škole kako bismo svi imali dovoljno mjesta za još bolji rad.