Kontakt

Adresa:
Veliki Bukovec, Dravska 42
42 231 Mali Bukovec

tel: +385 42 840 224
fax: +385 42 840 224
e-mail: ured@os-bukovec.hr

Arhiva vijesti

Državna smotra učeničkog zadrugarstva

Veoma smo ponosni što su naše učenice Andrijana Kovaček i Petra Jerešić (5.a razred), uz mentorstvo učiteljice Štefanije Šarec, predstavljale našu učeničku zadrugu „Matapurač“ na 33. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske. Domaćin smotre bila je OŠ „Blago Zadro“ iz Vukovara. Iako se smotra odvijala od 5. do 8. 10. 2021. godine u online okruženju, svi sudionici mogli su putem interneta uživati u svečanom programu, upoznavanju grada heroja i predstavljanju učeničkih zadruga, zahvaljujući dobroj organizaciji i trudu organizatora. Andrijana i Petra uspješno su prezentirale  izradu privjeska makrame tehnikom. To je veoma stara tehnika za koju još ne postoji mašinski način izrade, a temelji se na izradi čvorova.

Kao predstavnici Varaždinske županije neizmjerno smo sretni jer smo imali priliku brojne sudionike iz svih krajeva Republike Hrvatske upoznati s našom školom i radom naše učeničke zadruge, a vidjeli smo i mnoštvo dobrih ideja koje će nam dobro doći u budućem radu.

                                                                                        učiteljica: Štefanija Šarec