Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Kao i svake godine u listopadu, priredbom i izložbom obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Prigodni program pripremili su učenici članovi Malog folklora pod vodstvom učiteljice Š. Šarec i glazbeno scenske skupine Zvjezdice pod vodstvom učiteljice S. Horvat.

U obilježavanje ovog dana uključile su se mame i bake koje su pripremile ukusne kolače , peciva i kruhove koje su učenici donosili u školu, a onda ponosno njima počastili svoj razred.

Učenici su nas svojim programom podsjetili da je kruh je plod zemlje i čovjekova rada, naša svakidašnja i osnovna hrana, izvor naše snage i života.

Kruh je i hrana za dušu jer da nema dobrote, ljubavi i prijateljstva ne bi bilo ni kruha na našim stolovima.  Zato trebamo naučiti takvu hranu  primati od drugih, ali i darivati je uvijek kad smo u mogućnosti.

Na kraju priredbe velečasni S. Berljak blagoslovio je kruh koji su sudionici priredbe  podijelili svima u školi.

Đurđica Triplat Povijač