Posjet domu Sveti Vinko

Mali čuvari baštine posjetili su, kao i svake godine uoči Uskrsa, Dom za starije i nemoćne „Sveti Vinko“ u  Dubovici. Izveli su im prigodni program: recitacije i pjesme na temu proljeća i Uskrsa, igrokaz te zavičajne narodne plesove. Naši učenici uvijek su srdačno dočekani u Domu te s velikim zadovoljstvom prate kako njihov nastup izmamljuje osmijehe i suze radosnice na tim starim naboranim licima. Sretni su što ih mogu na takav način razveseliti, oraspoložiti te izraziti poštovanje i zahvalnost za njihov trud i svakodnevne napore u obiteljskom i poslovnom svijetu, kada su bili mlađi.  Učenici su štićenicima Doma podijelili uskrsne čestitki, a zatim su razgovarali i družili se s njima. Nakon posjeta Domu Sveti Vinko svi su bili puni lijepih dojmova i neizmjerno sretni što su imali priliku starijima i nemoćnima barem malo uljepšati uskrsne blagdane.

Napisala: Štefanija Šarec