Večer matematike

Večer matematike održava se od 2013. godine u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva u školama diljem Hrvatske. Matematičko druženje u večernjim prosinačkim satima podrazumijeva skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanjem u tim aktivnostima sudionici otkrivaju često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike.

U našoj školi radionica je održana 7. prosinca s početkom u 17 sati uz koordinaciju 9 učiteljica. Na rješavanje matematičkih mozgalica, igranje društvenih igara i druženje prionulo je čak 55 učenika, a u pratnji im se pridružilo i 29 roditelja. Broj prisutnih dokazao je da matematika može itekako biti zabavna te povezivati sve generacije. U galeriji pogledajte kako je to izgledalo te nam se pridružite iduće godine!

Napisala: Marta Vrban