Naši najaktivniji čitatelji

U sklopu obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica 7. studenoga u Županijskoj palači u Varaždinu dodijeljene su prigodne nagrade najaktivnijim korisnicima školskih knjižnica u osnovnim i srednjim školama te gradskim knjižnicama na području Varaždinske županije. Obilježavanje Dana hrvatskih knjižnica pokrenulo je Hrvatsko knjižničarsko društvo 2010. godine, a kao datum obilježavanja odabran je datum donošenja prvog hrvatskog Zakona o knjižnicama 11. studenog 1960. godine. U našoj školi nagrađeni su učenici  Klara Krizmanić  (2. a) i Noa Mlinar (6. b) koji su prošle godine u školskoj knjižnici posudili i pročitali najviše knjiga u kategoriji nižih i viših razreda. Nagrađeni su, naravno, knjigama. Čestitamo im na tom priznanju te pohvaljujemo njihov pozitivan primjer kojim dokazuju da se, osim onog što se mora čitati kao lektira, uvijek može naći vremena i za čitanje nečeg po svom guštu!

Napisala Marta Vrban