Svjetski dan Roma

Svjetski dan Roma obilježava se 8. travnja, a u našoj smo školi posljednji dan prije proljetnog odmora učenika, dakle 5. travnja, posvetili učenicima pripadnicima romske nacionalne manjine.

Dan prije učenice Romkinje, u suradnji s nekoliko učenika iz 8. b razreda, učiteljicama Stelom Pavetić i Marinom Zember te pedagodinjom Mirelom Slunjski Sekol, napisale su riječi, brojeve i fraze na hrvatskom i romskom jeziku, koje su svi učenici i djelatnici mogli pročitati na zidovima školskog hodnika. U srijedu, 5. travnja, pod prvim velikim odmorom puštena je romska himna „Đelem, đelem“. Četvrti školski sat bio je poseban za ove učenike jer ih je pedagoginja Mirela Slunjski Sekol pozvala na druženje i radionicu, a na kraju su se i počastili.

Svim našim učenicima Romima i njihovim obiteljima želimo sretan njihov dan! 😊