Priznanje u literarnom stvaralaštvu

Varaždinski Centar izvrsnosti za hrvatski jezik ove je godine 3. put organizirao Festival Ivan Kukuljević Sakcinski u sklopu kojeg je održana i Smotra dječjega kajkavskog pjesništva „Kaj je naša duša i naša popiefka“. Smotra njeguje pjesništvo na kajkavskome narječju te osvješćuje važnost očuvanja zavičajnoga govora. Stručno povjerenstvo u sastavu Ljubica Ribić, Valentina Šinjori i Darko Foder od 137 pristiglih radova odabralo je 40 pjesama za objavu u zbirci Smotre. Među 20 izabranih pjesama u kategoriji 7. i 8. razreda našle su se i dvije pjesme učenica 7. a razreda – Nočna mora Margarete Virag i Veliju… Antonije Golec. Svečanost dodjele priznanja i nagrada, uz bogat program, održana je 31. ožujka u kongresnoj dvorani hotela Minerva u Varaždinskim Toplicama. Učenice su primile vrijedne nagrade, a Margareta je bila i među 10 izabranih sedmaša i osmaša koji su svoj rad čitali pred brojnom publikom.

Napisala: Marta Vrban