Jedan jesenski dan naših trećaša

11. 10. u zraku se osjećao početak, prekrasnog jesenskog dana  kojeg su učenici trećih razreda naše škole iskoristili su za održavanje izvanučioničke nastave na brežuljku Sigečak iznad Globočeca.

U pratnji učiteljica Snježane Horvat i Đurđice Povijač posjetili su OPG mEDEN. Vlasnik OPG-a učenicima je govorio o važnosti pčela, njihovom životu te ih upoznao s proizvodima koji nastaju zahvaljujući njima. Učenici su s osobitim zanimanjem promatrali apisarij te kušali različite vrste meda. Nakon toga oduševio ih je pogled s vidikovca sv. Vinko. Ponovili su  što su naučili o orijentaciji u prostoru na satu Prirode i društva. Zatim su pješačili do vinograda obitelji Jakopčin gdje ih je dočekao miris pečenih kestena. Nakon pojedenih kestena odmjerili su snage u sportskim aktivnostima.

Ovaj će dan u školskim uspomenama ostati zapamćen kao zanimljiv, poučan i lijep.

Napisala: Đurđica Povijač